• Uczniowie
  • Szkoła

O szkole

Gimnazjum nr 1 im. Przyjacół Kostrzyna nad Odrą położone jest w centrum miasta przy ul. Tadeusza Kościuszki 7.

Szkoła mieści się w solidnym, neo- klasycystycznym gmachu z ciemno wypalanej cegły ozdobionym od frontu rzeźbami oraz reliefami przy wejściach.

W wybudowanym w 1931 roku budynku mieściła się do 1945r. Mädchen-Volksschule, a w ostatnich miesiącach II wojny światowej szpital wojskowy.
Bardzo poważnie zniszczony w wyniku działań wojennych gmach szkolny został odbudowany dopiero w 1956 roku, niestety bez pięknej wieży zegarowej, pomieszczeń na poddaszu oraz wielu elementów architektonicznych.

Gimnazjum powstało w 1999 roku na bazie Szkoły Podstawowej nr 1 - najstarszej placówki oświatowej w mieście, przejmując bazę materialną, bogate tradycje, wieloletni dorobek oraz doświadczoną kadrę pedagogiczną.

Obecnie w budynku ma swoją siedzibę także Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.

Na bazę lokalową szkoły składają się: 17 sal lekcyjnych, które zostały gruntownie odremontowane, 2 pracownie komputerowe, multimedialna aula, sala gimnastyczna, sala do ćwiczeń korekcyjnych, boisko ze sztuczną nawierzchnią, świetlica, stołówka szkolna, bogato wyposażona biblioteka, skomputeryzowana czytelnia pełniąca rolę Szkolnego Centrum Informacji, gabinet pedagoga i higienistki oraz szatnię z zamykanymi szafkami.

Bierzemy udział w akcjach zwiększających bezpieczeństwo i opiekę nad uczniami m.in. „Szkoła bez przemocy", „Otwarta szkoła". Zmonitoryzowany system ochrony dodatkowo zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Na szkolnych korytarzach oraz wokół szkoły zamontowano 24 kamery, które pracują przez całą dobę nagrywając uśmiechających się gimnazjalistów :) W rezultacie możemy spokojnie, bez stresów skupić się na maksymalnym zdobywaniu wiedzy.

Gimnazjum realizuje nowoczesne programy nauczania według najwyższych szkolnych standardów. Lekcje prowadzone są zróżnicowanymi metodami.
Mamy możliwość korzystania z multimedialnych pomocy: 3 tablic interaktywnych, projektorów w każdej sali lekcyjnej, uczestniczenia w audiowizualnych lekcjach.

Opracowujemy projekty, dzięki którym uczniowie w atrakcyjny sposób zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu ścieżek edukacyjnych.
Wyjeżdżamy na przeróżne targi: edukacyjne, które mają miejsce w Gorzowie Wielkopolskim, czy w pobliskim Fraknfurcie nad Odrą.

Do tradycji naszej szkoły należy organizowanie uroczystych inauguracji i zakończenia roku szkolnego, okazjonalnych apeli i akademii, walentynek szkolnych, Pierwszego Dnia Wiosny, Dnia Ziemi, Dnia Dziecka, Dnia Sportu, dni otwartych oraz Balu Niepodległościowego.

ul. Kościuszki 7,
66-470 Kostrzyn nad Odrą